Zwycięstwo z SMS II w Święto Niepodległości

W meczu 7 kolejki piłki ręcznej grupy D, piłkarze ręczni AZS AGH Kraków pewnie pokonali drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach.

Początek meczu nie zapowiadał wysokiej wygranej akademików. Do 23 minuty wynik oscylował w okolicach remisu, a momentami na prowadzenie wychodzili kielczanie. Dopiero końcówka pierwszej połowy zarysowała nieznaczna przewagę zespołu AGH, dzięki nieco twardszej obronie oraz niecelnym rzutom przyjezdnych. Do przerwy krakowianie prowadzili 20:16. Ciężar gry SMS Kielce opierał się głównie na prawej stronie rozegrania, gdzie dobrze spisywał się leworęczny Wasiak. Przy tej okazji warto wspomnieć, że tego dnia w hali przy Piastowskiej mogliśmy zobaczyć kilkoro potomków znanych, zasłużonych dla polskiego szczypiorniaka nazwisk, jak wspomniany Wasiak, czy też Wleklak. Sporo piłek, adresowanych było także do obrotowego, który umiejętnie zdobywał kolejne bramki, nawet z rosłymi obrońcami AGH na plecach. Nieco schematyczna gra kielczan, została jednak z czasem rozpracowana przez akademików. Po zmianie stron, od pierwszych minut, widać było, że AGH jest już przygotowane na większość wariantów rozegrania ataków przeciwnika. Krakowianie zaczęli zdobywać bramki seriami, zachowując przez długie okresy czasu czyste konto, dzięki czemu przewaga powiększała się z każdą minutą. Kontrola nad spotkaniem pozwoliła trenerowi gospodarzy, na sukcesywne dokonywanie zmian i delegowanie do gry zmienników, którzy po raz kolejny potwierdzili, że są wartościowymi następcami zawodników z pierwszej siódemki. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem akademików 40:31.

AZS AGH Kraków wygrał po raz trzeci w sezonie. Jak dotąd dużo lepiej spisuje się w meczach domowych, gdzie przegrał tylko na inaugurację. Aktualnie krakowianie plasują się na 8 miejscu pierwszoligowej tabeli. Za tydzień w hali przy osiedlu Handlowym 4, zmierzą się z zespołem KSSPR Końskie.

AZS AGH Kraków – SMS ZPRP II Kielce 40:31 (20:16)