Gorąco na parkiecie i na trybunach. Derby Małopolski dla Chrzanowa.

Derby Małopolski zainaugurowały w sobotę sezon 2021/2022 1 Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn gr. D. W hali przy os. Handlowym 4 zmierzyli się ligowy beniaminek AZS AGH Kraków oraz doświadczona drużyna z Unimetal Recykling MTS Chrzanów.

Od samego początku spotkania, wynik oscylował w okolicach remisu, a żaden z zespołów nie potrafił wypracować wyraźniej przewagi bramkowej. Na przerwę akademicy schodzili co prawda z trzybramkowym prowadzeniem (13:10), jednak kilka minut po zmianie stron na tablicy wyników, znów widzieliśmy remis. Niesamowita walka bramka za bramkę trwała do ostatnich sekund meczu, a wypełnione po brzegi trybuny żywiołowo dopingowały zawodników obydwu zespołów. O wygranej zadecydowało ostatnie 20 sekund meczu i akcja bramkowa Chrzanowa, przy remisie 21:21. Skutecznym rzutem z drugiej linii, w samo okienko bramki strzeżonej przez Dawida Ciochonia, popisał się Mateusz Nowak. Po zmianie posiadania piłki, trener drużyny gospodarzy zdążył zatrzymać jeszcze czas gry, prosząc o czas dla drużyny. Krakowianie postawili wszystko na jedną kartę, zdejmując bramkarza i wprowadzając dodatkowego zawodnika w polu. Doprowadzenie do remisu oznaczałoby dodatkową serię rzutów karnych. Przygotowana przez AGH akcja w ataku okazała, się jednak nieskuteczna, a po utracie przez nich piłki, MTS rzutem przez całe boisko, do pustej bramki, równo z końcową syreną ustalił wynik spotkania na 21:23.
Spotkanie, mimo porażki gospodarzy, było świetną reklamą piłki ręcznej, która powróciła do Krakowa po wielu latach nieobecności na poziomie 1 ligi.

Za tydzień, w sobotę akademicy udadzą się na wyjazdowy mecz do Kielc, gdzie w drugiej kolejce zmierzą się z zespołem AZS UJK.

AZS AGH Kraków – MTS Unimetal Recykling Chrzanów 21:23 (13:10)