Przełamanie akademików: AGH pokonuje Wisłę Sandomierz.

W sobotni wieczór na osiedlu Handlowym AZS AGH Kraków pokonało SPR Wisłę Sandomierz w meczu 3 kolejki 1 Ligi Piłki Ręcznej gr. D.

Obydwa zespoły przystępowały do meczu mocno licząc na pierwsze punkty w lidze. Od pierwszych minut spotkanie układało się po myśli krakowian. Goście budowali swoje ataki długo, mając spore problemy ze znalezieniem sposobu na kolektywną, agresywną obronę akademików. Rzuty z nieprzygotowanych pozycji, często wymuszone sygnalizacją gry pasywnej przez sędziów, skutkowały szybkimi kontratakami AGH. W 22 minucie meczu prowadzenie gospodarzy wynosiło już 5 bramek (12:7), a na przerwę, do szatni schodzili z wynikiem 15:12. Po zmianie stron, sandomierzanie poprawili grę i korzystając z kilku błędów AGH odrabiali straty. Kilka razy zbliżyli się na różnicę jednej bramki. W 43 minucie akademicy prowadzili tylko 20:19. Chwilę później nastąpił jednak okres, w którym Wisła popełniła kilka strat. Zespół z Krakowa zdobył pięć bramek z rzędu, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Znać o sobie dała także krótsza ławka przyjezdnych, którzy w końcówce opadli nieco z sił. Ostatnie 10 minut toczyło się pod dyktando krakowian, swoje szanse dostali także zmiennicy, którzy zaliczyli do tej pory nieco mniej minut na parkiecie.

Mecz zakończył się przekonywującym zwycięstwem gospodarzy 31:24, którzy ku uciesze licznie zgromadzonych w hali sympatyków, zapisali na swoim koncie pierwsze ligowe zwycięstwo.

AZS AGH Kraków – SPR Wisła Sandomierz 31:24 (15:12)